Základní škola Vyškov, Nádražní 5

Vítejte na "Nádražce"!

 

Hned dvě žákyně 9. ročníku čerstvě získaly 1. místo v prestižních výtvarných soutěžích. Jednu vyhlásil Památník Mohyly míru na téma ,,Památník Mohyla míru a Bitva tří císařů očima žáků a studentů“. Celkem se do ní zapojilo 132 účastníků z celého kraje, přičemž jako nejzdařilejší porota vyhodnotila práci naší žákyně Dity Šebestové z 9.C. Ocenili nejen výtvarnou stránku, ale také nápaditost a myšlenku. Motivací Dity byl dějepis, hlavním tématem se stal Napoleon na koni. Slavnostní vyhlášení proběhlo na vernisáži dne 22. 11. 2016.

Druhou soutěž vyhlásila policie ČR – protidrogová centrála. Žáci se měli vydat ,,správným směrem“ a vyjádřit svůj postoj ke stále trvajícímu problému drog. To se nejlépe povedlo Adéle Hrachovinové z 9.C, která poukázala na nebezpečí drog a následky závislosti. Vyhlášení výsledků krajského kola proběhlo 29. 11. 2016 v knihovně J. Mahena v Brně.

Práce vznikaly v době volitelného předmětu Výtvarné techniky, který vede p.uč. Eva Zedníková. Obě žákyně tak vděčí svým úspěchům nejen svému nadání a píli, ale lví podíl na nich má právě p. uč. Evě Zedníková, která v žácích vhodně rozvíjí výtvarné cítění a opakovaně s nimi slaví úspěchy v různých výtvarných kláních.

Mgr. Markéta Mazalová