Základní škola Vyškov, Nádražní 5

Vítejte na "Nádražce"!

Ve středu 23. 11. 2016 proběhl okresní turnaj ve florbalu starších žáků. Naši žáci si tuto účast vybojovali po vítězství v okrskovém kole, kde soupeřům nastříleli celkově 16 gólů a obdrželi pouze jeden.

V okresním turnaji porazili družstvo Otnic 6:2, remizovali s družstvem ZŠ Letní pole 3:3, ale i tak postoupili do finále turnaje proti favoritům ze ZŠ Komenského Slavkov u Brna. V tomto finálovém zápase naši chlapci podali velmi bojovný a obětavý výkon, dokázali ubránit výborně hrajícího soupeře a celé utkání dospělo až k samostatným nájezdům. Našim hráčům se podařilo vyrovnat na skóre 2:2 až v posledních sekundách zápasu, kdy jsme využili přesilovku a přistoupili i k riskantní hře bez brankáře. Zaskočený soupeř již neměl tolik sebevědomí v samostatných nájezdech a naši chlapci vše proměnili. Štěpán Zeman, Mirek Šimoník a Matyáš Dubrovský vstřelili branky a brankář Martin Křetínský výborně zasáhl proti soupeřově nájezdu. Zvítězili jsme a stali se zlatými mistry okresu Vyškov. Toto se našim žákům podařilo již potřetí za sebou a postoupili opět do krajského kola. V krajském kole ve Slavkově u Brna se nám již tolik nedařilo. Nastoupili jsme v oslabené sestavě a po dvou prohrách a jednom vítězství ve skupině jsme hráli pouze o celkové 7. místo s týmem z Břeclavi. Naši borci zvítězili na nájezdy a tímto sedmým místem zakončili letošní účast ve florbalovém turnaji. A kdo nás dále letos reprezentoval? Poč Martin, Murgaš David, Olejník Adam, Musil Aleš, Strašák Ondřej, Gerec Marek, Jurka Adam, Kramoliš David a Milan Orság. Všem našim hráčům gratulujeme k tomuto úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

                                                                                                                                                    Mgr. Jiří Soustružník

 

florbal02